Projekty

Ticho, ide riaditeľ

_MG_2248_resize-daabbbea5cd2fb62381bc53d384a901a.JPG

Ticho, ide riaditeľ - muzikál o jednej škole

Kultúrny dom v Brusne praskal vo švíkoch. Dôvodom bolo muzikálové predstavenie žiakov tunajšej základnej školy pod názvom "Ticho, ide riaditeľ".

 

Jeden a pol hodinové predstavenie z prostredia školy zožalo na konci búrlivý potlesk zaplneneného hľadiska kultúrneho domu v Brusne.

Diváci mohli okrem žiakov školy zahliadnuť aj známych hercov, napríklad člena činohry SNP Ivana "Tuliho" Vojteka, Evu Večerovú z divadla Andreja Bagara v Nitre, Michala  Ďuriša z divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, či Ivonu Jurčovú a Rastislava Pertziana.

 

Prípravou na muzikál, kde sa vyberali najtalentovanejší žiaci školy, bola už májová školská súťaž v speve Musicstar. So žiakmi sa potom pracovalo a vyvrcholením tohto snaženia bol práve muzikál, ktorého nácvik prebiehal pod režijnou a choreografickou taktovkou známej slovenskej tanečnice a baletky Tatiany Jánošovej. Intenzívna príprava a nácvik prebiehali už od novembra.

 

V hlavných detských rolách sa predstavili Juraj Pavúk, Marko Bukovský, Marek Kvasnička, Ivana Gromová, Sofia Štulrajterová a Sára Grúberová, vo vedľajších Viktória Krajčírová, Viktória Valterová, Viktória Peťková, Sára Dlhošová, Vanesa Sanková, Marek Peťko, Veronika Hroncová, Diana Štubniaková a Lucia Maslenová.

 

Pre deti bolo spoločné účinkovanie na jednom javisku s významnými hereckými osobnosťami veľkou výzvou a zároveň aj akousi odmenou za tvrdú drinu, ktorú pri nácviku muzikálu absolvovali.

 

Svedčia o tom aj slová jednej z účinkujúcich Sofie Štulrajterovej hrajúcej v úlohe Rebeky: "Predstavenie sa mi veľmi páčilo, som rada, že sme to dokázali takto nacvičiť a aj spolupráca so známymi hercami bola veľmi príjemná." Podobný názor má aj Sára Grúberová, ktorá sa predstavila v úlohe Zoji: "Celá tá námaha stála za to, dlho sme sa pripravovali, často aj počas víkendov. Nakoniec to ale dopadlo dobre, takže som spokojná."

 

"Nechceli sme ako škola ostať len pri klasickej "Jedličkovej slávnosti", ktorá sa pred Vianocami koná takmer na každej škole. Samozrejme, také si deti urobia v triedach samé. My sme to chceli posunúť na vyššiu, minimálne poloprofesionálnu úroveň. Myslím si, že sa nám to podarilo a som na nich hrdý", povedal riaditeľ školy Alexander Šabo a dodal: "Odmenou im bol zaslúžený potlesk na konci. V hľadisku bolo aj na moje prekvapenie množstvo ľudí z obce, z kúpeľov, z Banskej Bystrice, ktorí so školou nemajú nič spoločné, ale prišli do Brusna na kvalitné muzikálové predstavenie a aj preto vidieť, že to malo význam."

 

video z muzikálu: