Projekty

Music star 2011 Brusno

Music star 2011 Brusno

Brusnianska základná škola s materskou školou má "cveng". Zviditeľnujú ju nielen športovci, ale v ostatných rokoch aj obľúbená Musicstar. Práve súťaž v speve dokáže každý rok naplniť sálu kultúrneho domu do posledného miesta. Kde hľadať brusniansku základnú školu už dobre vedia mnohé mená slovenského šoubiznisu. Medzi nimi Jožo Pročko, Adela Banášová, Peter Modrovský, Dominika Stará, či Jana Hubinská. Tí všetci sa totiž na tomto podujatí zúčastnili "naživo". Celebritnými ťahákmi v poradí štvrtého ročníka Musicstar 2011 boli porotkyňa a hosť programu Beata Dubasová, spevácke trio La Gioia a úlohu moderátora na seba prebral Ivan "Tuli" Vojtek. Finalistov celý podvečer doprevádzala živá kapela - Yamaha Band.

 

4. ročník Musicstar bol výnimočný najmä novým poňatím celej súťaže, keďže v tomto ročníku nešlo už len o spev. Súťažiaci mali oveľa viac práce s prípravou a zúčastniť sa mohli skutočne len tí najlepší. Nosnou myšlienkou bol totiž muzikál a to v tom najpoctivejšom poňatí. Nesmela chýbať tanečná choreografia, herecký výkon a samozrejme spev. To bola predstava "otca" celého podujatia Alexandra Šaba, ktorý ako sám hovorí mal veľa práce s presvedčením všetkých účastníkov o správnosti smerovania tohtoročnej Musicstar. Veď hity z Pomády, Flash dance, Rebelov, Neberte nám princeznú, Discopríbeh a iné sú skutočne zárukou kvalitnej, hodnotnej, ale náročnej zábavy. Pre naplnenie týchto predstáv riaditeľ Alexander Šabo natrafil na skutočne výnimočný zjav vo svete muzikálu a to na choreografku a režisérku Tatianu Jánošovú, ktorá spoločne s neodmysliteľnou včielkou robotnicou Milenou Grúberovou pracovali dlhé týždne na príprave finalistov.

 

Pri otázke, ako je spokojný "otec" Alexander Šabo s týmto ročníkom, len citoval Ivana "Tuli" Vojteka: "Bol som pripravený prežiť pekný deň medzi deťmi v Brusne, ale to čo som zažil, nemá nič spoločné so školskou akciou. Bol to plne profesionálny výkon na všetkých úrovniach, scéna, choreografia, réžia, scenár, spev. Niečo podobné zažívam len na profesionálnej scéne. Dolu klobúk tomu, kto toto spískal."

 

Music star 2011 odštartoval vlaňajší víťaz Marko Bukovský s piesňou Mariky Gombitovej Vyznanie. Porotcovia Beata Dubasová, starostka Brusna Viera Krakovská, spevák Peter Ševčík a riaditeľ školy Alexander Šabo zasadli do svojich kresiel a finálová deviatka to na pódiu rozbalila. Že spev ich baví, postupne dokázali Viktória Živická, Veronika Hroncová, Juraj Pavúk, Sára Grúberová, dievčenské duo Viktória Valterová a Viktória Peťková, Ivana Gromová, Júlia Melicherová, David Maljar a dvojica Adriána Hudáková a Ján Vaník. V ich podaní odzneli pesničky zo známych muzikálov, ktoré v originálnom podaní spievali John Travolta, Olivia Newton-John, Flash dance, Rebelové, Michal David, Iveta Bartošová, Marika Gombitová.

 

Popravde, porotcovia nemali ľahkú úlohu. Každý z účastníkov sa snažil podať čo najlepší výkon. Sálou sa ozýval aplauz, na pódium padali plyšové hračky, tlieskali malí, rodičia i starí rodičia, atmosféra nemala chybu. Odzneli hodnotenia typu: zaslúžila by si ísť do televízie, veľmi prirodzený prejav na pódiu, choreograficky veľmi dobre zvládnuté. Hrdý na svojich "zverencov" bol aj riaditeľ školy. "Naše deti sú najlepšie", povedal. A kto sa stal víťazom 4. ročníka? Ivana Gromová s piesňou od Ivety Bartošovej Léto.